Gudrs, energoefektīvs un ilgtspējīgs

Lielveikaliem un pārtikas preču veikaliem ir viens no lielākajiem enerģijas patēriņiem komerciālo ēku vidū. Tomēr mums jau ir līdzekļi, kā ietaupīt enerģiju un samazināt oglekļa dioksīda emisijas pārtikas veikalos.


 
Dzesēšanas sistēma

 

Dzesēšanas sistēma

Aukstumiekārtu sistēmas veido 35-50% no pārtikas veikala kopējā enerģijas patēriņa. Mazumtirdzniecībā saldēšanas iekārtām ir liela nozīme ilgtspējības un efektivitātes mērķu sasniegšanā.

icon-01.png

 

Drošība un novērošana

Uzticami dati par klientu uzvedību veikalā, vienlaikus saglabājot fizisko drošību. To var izmantot, lai optimizētu veikala izkārtojumu, uzlabotu klientu pieredzi un palielinātu pārdošanas apjomu.

Regula

 

Regula

Valstu un ES regulējuma mērķis ir paātrināt ēku renovācijas "zaļo vilni" un palielināt viedo tehnoloģiju izmantošanu visās ēkās, kā arī līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas.

 

Caverion Enerģijas centrs

Lielveikali un mazumtirdzniecības veikali ir tipiska vide, kurā vienlaikus nepieciešama apkure un dzesēšana: apkure (ziemā) vai dzesēšana (vasarā), lai uzturētu veikalā komfortablu vidi cilvēkiem, un sarežģīta saldēšanas automatizācija, lai saglabātu produktus svaigus un drošus. Izmantojot holistisku pieeju lielveikalā izmantotajai enerģijai, kontrolējot gan patērēto, gan radīto enerģiju (piemēram, izmantojot dzesēšanas procesā radīto siltumu), mēs varam izveidot ļoti efektīvu un ilgtspējīgu lielveikalu.

  • 60-70% ietaupījumu salīdzinājumā ar tradicionālajām sistēmām.
  • Pārbaudīta un ātri uzstādāma
  • Viena partnera apkalpošana un apkope

Ilgtspējīga CO2 saldēšana

Tradicionālo, sintētisko aukstumaģentu (F-gases) globālās sasilšanas ietekme ir līdz 25 000 reižu lielāka nekā izmantojot oglekļa dioksīdu kā aukstumaģentu.

F-gāzes parasti tiek izmantotas saldēšanas, gaisa kondicionēšanas un siltumsūkņu iekārtās, un pāreja uz dabisko CO2 saldēšanu ir ļoti efektīvs solis, ko lielveikali var spert, lai sasniegtu ilgtspējības mērķus un vienlaikus uzlabotu efektivitāti!

Klientu pieredzes uzlabošana drošā un aizsargātā vidē

No kamerām tiek ģenerēts milzīgs datu apjoms, un tos var integrēt ar citām sistēmām, lai klientiem nodrošinātu ne tikai fiziskās drošības vērtību.

Piemēram, kameru datus var analizēt kopā ar datiem, kas iegūti no citām tehnoloģijām, piemēram, no ēkas vadības sistēmas (BMS), un šos datus var izmantot, lai izveidotu veikala kustības karstuma kartes un optimizētu izkārtojumu, neapdraudot klientu privātumu.


 

Lasīt vairāk: